شماره تلفن پشتیبانی:09389311724—09356350016

 

پاسخگویی از 8 صبح تا 1 شب حتی ایام تعطیل

هزینه لاتاری
15
اسفند

لاتاری آمریکا چیست؟

دولت آمریکا هر ساله از طریق قرعه کشی (لاتاری آمریکا) به ۵۵۰۰۰ نفر از سرتاسر جهان گرین کارت اهدا میکند. هر ساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در لاتاری آمریکا هستند. از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام میشوند. کشور ما ایران نیز تا به امسال جزو کشورهای مجاز بوده است. معیار اینکه اتباع چه کشورهایی میتوانند در لاتاری آمریکا شرکت کنند و چه کشورهایی نمیتوانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور در ایالات متحده دارد.

تعداد بسیار زیادی از اتباع کشورها هر ساله از طرق دیگر به آمریکا مهاجرت میکنند .به واقع لاتاری آمریکا فرصتی برای کشورهایی است که هر ساله مهاجر کمتری به این کشور گسیل میدارند، تا از این طریق بتوانند موازنه ای بین نژاد و جمعیت مهاجران بوجود آورند. به همین دلیل این برنامه Diversity Visa Lottery (قرعه کشی ویزای گونه گونی) نام گرفته است .طبق آمار منتشر شده، در حال حاضر حدود یک میلیون و چهارصد هزار ایرانی ساکن ایالات متحده میباشند .

 

شرایط شرکت در لاتاری آمریکا

برای عموم مردم ایران و ایرانی مجاز است .شرکت در برنامه ی سالانه ی لاتاری برای تمام افراد واجد شرایط کاملا “رایگان ” می باشد. و دولت امریکا از شروع ثبت نام تا زندگی در امریکا هیچ هزینه ای از شرکت کننده طلب نمیکند، چرا که این برنامه یک قرعه کشی است. و برنده همانند برنده ی هر قرعه کشی ای نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارد .در طول ثبت نام و دیدن نتیجه یا قبل و بعد از برنده شدن از شرکت های ثالث. یا واسطه و … بارها به طرق مختلف از شما پول درخواست می شود. در صورتی که این قرعه کشی از ابتدا تا انتها نیاز به هیچ هزینه ای ندارد .

 

نکاتی برای  افراد متقاضی :

متقاضی یا میبایست دارای دیپلم دبیرستان (یا معادل آن) باشه. و یا در طی پنج سال گذشته حداقل دو سال در حرفه ای که جهت اشتغال. به آن به حداقل دو سال آموزش یا تمرین نیاز است اشتغال داشته باشه .

 

نحوه پذیرش خانواده متقاضی

برای همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی نیز در صورت برنده شدن. بصورت اتوماتیک ویزای مهاجرت به آمریکا صادر مي شه. زن و شوهر می توانند جهت دوبل کردن شانس برنده شدن خود هر کدام بصورت جداگانه تقاضا كنن. اگر زن یا شوهر هر کدوم برنده بشن. همسر و فرزندان زیر 21 سال آنها بصورت اتوماتیک برنده و شامل تقاضا مي شن. فرزندان بالای 21 سال و فرزندان متاهل زیر 21 سال می بایست. تقاضای جداگانه تنظیم کنن و امکان شرکت از طریق تقاضانامه والدین خود را ندارن.

شما می بایست نام همه فرزندان مجرد زیر 21 سال خود را در تقاضای خود درج کنین. بدون توجه به اینکه فرزند بیولوژیکی شما باشه. فرزند همسرتان از یک ازدواج قبلی باشه .و یا اینکه شما آنها را به فرزندی قبول کرده باشین. فقط در صورتیکه فرزندتان هم اکنون دارای اقامت آمریکا بوده. و یا تبعه آمریکا باشد لازم نیست که نام اونها را در تقاضای خود درج کنید. نام همه فرزندان زیر 21 سال خود را در تقاضا درج کنید. حتی اگه الان با شما زندگی نمی کنن و یا حتی اگر تصمیم ندارین. که در صورت برنده شدن در قرعه کشی آنها را با خود به آمریکا ببرین يا حتي بچه شير خواره هست.

 

چگونگی انتخاب شدن افراد

کامپیوتر به صورت اتفاقی اشخاصی با فرم های حائز شرایط را انتخاب مي كنه. این افراد بین ماه مه تا ژوئیه سال بعد نامه ای حاوی خبر انتخاب شدنشون. و دستورالعمل های بعدی از جمله اطلاعاتی در مورد هزینه های. مربوط به مهاجرت به ایالات متحده دریافت مي كنن. کسانی که انتخاب می شن توسط ایمیل (نامه الکترونیکی) این خبر را دریافت نمي كنن. کسانی که انتخاب نمی شن هیچ خبری [از طریق نامه یا ایمیل] دریافت نمي كنن. سفارت ها و کنسول گری های ایالات متحده نمی تونن لیست منتخبین قرعه کشی را تهیه کنن. همسران و فرزندان زیر 21 سال و مجرد متقاضی منتخب اصلی. می تونن جهت همراهی او درخواست ویزا كنن. ویزا در فاصله زمانی بین اول اکتبر تا 30 سپتامبرصادر مي شه.

چندین میلیون از تقاضاهای شرکت در قرعه کشی گرین کارت .که سالانه به مقامات آمریکایی تسلیم میشن به دلیل عدم .رعایت نکات ضروری در تنظیم صحیح تقاضا از دور قرعه کشی خارج میشن.

 

گرین کارت چیست؟

گرین کارت ویزای اقامت دائم در آمریکا می باشد. دارنده گرین کارت مانند هر شهروند امریکایی میتواند. آزادانه در این کشور زندگی، کار و تحصیل کند. یک فرد ایرانی پس از دریافت گرین کارت میتواند تحت شرایط افراد دارای اقامت. بدون هیچ مشکلی به ایران سفر کند. و با همان کارت به آمریکا بازگردد. و بدون ویزا به امریکا رفت و آمد کند .

هرسال برنامه ی قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا توسط دولت آمریکا .و اداره ی مهاجرت امریکا برگزار می گردد. و تمام افراد تحت شرایط میتوانند در این برنامه شرکت کنند .

گرین کارت آمریکا یعنی اقامت دائم آمریکا.یک برنده لاتاری بعد از دریافت گرین کارت، در تمام ایالات متحده آمریکا اجازه کار. اجازه خرید و فروش، اجازه زندگی و اجازه تحصیل دارد.

 

 

لاتاری آمریکا
دریافت ویزا با لاتاری

Views: 104

پیشنهاد لحظه ای برای شما