شماره تلفن پشتیبانی:09389311724—09356350016

 

پاسخگویی از 8 صبح تا 1 شب حتی ایام تعطیل

تاریخچه مزایده
17
اسفند

حراجی و مزایده

 

تاریخچه مزایده و حراجى  از  قرن ١٧ و  ١٨ میلادى در اروپا بسیار گسترش یافت.قرن هفدهم میلادى، شرکت های بزرگ تجاری هلندی از برگزارى مزایده ها. برای فروش اجناس و کالاهاى از تجارت بین قاره ای خود از جمله میوه ها و سبزیجات استفاده می کردند. تاریخچه مزایده و حراج هلندی از قرن ١٨ و ١٩ میلادى به طور گسترده ای در سراسر کشور هلند. مورد استفاده قرار مى گرفت که یکى از روش هاى مزایده براى محصولات کشاورزى مى باشد و منشا اولیه آن براى مزایده گل ها به صورت نزولى مى باشد. و با قیمت بالا و سپس با ارائه پیشنهاد کمتر و به صورت نزولى است و  FloraHolland Aalsmeer Flower Auction بزرگترین حراج گل در جهان است.

 

 

تاریخچه مزایده در امریکا

در ایلات متحده در دهه ١٦٠٠ میلادی در زمان دوره ى استعمار این سرزمین. با ورود مهاجران به سواحل شرقی آمریکا براى فروش محصولات، واردات، دام، اجناس. و مزارع کوچک به روش مزایده محبوبیت یافت. سرهنگ ها در طول جنگ داخلی آمریکا تنها افرادى بودند. که مجاز به برگزارى مزایده غنایم جنگى بودند و به همین جهت. امروز بسیاری از دلال هاى مزایده و حراجى ها به عنوان  کلنل (Colonel) مشهور هستند.

 

سپس موسساتى در اوایل دهه ١٩٠٠ میلادى به عنوان مدارس حراج یا همان مزایده. (Auction school) در ایالات متحده به وجود آمدند. در زمان رکورد اقتصادى در امریکا فرصت های فراوانى برای این موسسات مزایده پدید آمد. زیرا خدمات آنها برای برگزارى مزایده اموال و دارایی های. افرادى و شرکت هایى که از سوی اقتصاد آسیب دیده بودند مورد نیاز بود. اولین رییس جمهور آمریکا جورج واشنگتن (George Washington) یکى از علاقه مندان و خریداران مشتاق مزایدات بود.

 

در سال ١٩٠٦ میلادى، کری جونز (Carey Jones) اولین مدرسه برگزارى حراج را به نام. مدرسه ملی جونز (Jones’ National School) تاسیس کرد. مدرسه ای که در دونپورت، ایلات آیووا واقع مى باشد. به عنوان مدرسه ملی حراجى نمادى در این صنعت شناخته شده است. برای اولین بار در این  مدراس اشخاصى صالح را جهت برگزارى حراجى (مزایده) آموزش دادند. ولى با این حال بسیاری از حراجى ها در آن زمان معتقد بودند براى این شغول نیاز به مهارت است که افراد با آن متولد مى شوند و قابل آموزش نیست.

 

با رشد تکنولوژی در دهه ١٩٩٠ میلادى، حراجى ها  با استفاده از کامپیوتر، تلفن همراه و دستگاه های فکس برای افزایش کارایی تجارت خود شروع نمودند. بعضی از خانه حراجى ها عکس هایی از اجناس خود را بر روی صفحه نمایش بزرگ در زمان مزایده نشان می دهند تا خریداران بتوانند از آیتم های موجود مطلع شوند. در سال ١٩٩٥ میلادى اولین حراجى آنلاین در ایالات متحده امریکا افتتاح شد.

 

مزایده
زمان اولین حراجی

 

 

 

Views: 127

پیشنهاد لحظه ای برای شما