شماره تلفن پشتیبانی:09389311724—09356350016

 

پاسخگویی از 8 صبح تا 1 شب حتی ایام تعطیل

آزمون دولینگو چیست؟
12
اسفند

آزمون دولینگو چیست؟

همه چیز در مورد آزمون دولینگو

آزمون دولینگو چیست؟

 

دولینگو یک آزمون سنجش زبان بین المللی است (مانند تافل- آیلتس) با قیمت ۴۹ دلار.آزمون  دولینگو  (دولینگو)یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی هستش که به صورت آنلاین برگزار می شه . با شیوع ویروس کرونا و لغو آزمون‌های بین المللی تافل و آیلتس. آزمون دولینگو چیست ؟با ویژگی‌های خاص خود جایگاه و اعتبار خوبی در بین دانشگاه‌های مطرح دنیا کسب کرد. و به یکی از آزمون‌های زبان جایگزین و پر طرفدار تبدیل شد.با توجه به اینکه این آزمون زبان جدیدا به روی کار اومده. داوطلبان اطلاعات نسبتا کمی از این آزمون دارند.آزمون دولینگو چیست؟

 

 مزایای آزمون دولینگو چیست؟

1-آزمون در هر زمان و هر مکانی با دسترسی به اینترنت قابل انجام است.

2-مدت زمان آزمون نسبت به دیگر آزمون‌های زبان بسیار کمتر است  . تنها 1 ساعت وقت میبرد.

3-اعلام نتیجه‌ی آزمون 2 روز بعدازمون اعلام می شود.

4-هزینه‌ی آزمون در مقایسه با دیگر آزمون‌های زبان بسیار کمتر  است .و تنها 49 دلار است.که با استفاده از سایت‌های پرداخت آنلاین می توانیدهزینش  را پرداخت کنیید.

5-امکان ارسال کارنامه برای دانشگاه‌های مختلف بدون نیاز به هزینه‌ی اضافی.

 

آزمون دولینگو برای کدام موسسات و دانشگاه‌ها معتبر است ؟؟

نمره‌ی آزمون دولینگو برای بیش از 500 دانشگاه و کالج در سراسر جهان معتبر است. اما به عنوان  مثال این آزمون مورد تایید دانشگاه‌های کشور استرالیا نیست. به همین دلیل بهتر است . که پیش از ثبت نام آزمون سری به لیست دانشگاه‌هایی که آزمون دولینگو را قبول دارند  بزنید. و با جستجو کردن نام دانشگاه مقصد خود. مورد تایید بودن آزمون را برای آن دانشگاه برسی کنیید .

 

نحوه نمره‌دهی آزمون دولینگو

آزمون دولینگو  دارای حداکثر نمره 160است. و براساس نمره‌ای که کسب می شود  از داوطلب. در محدوده‌های مختلف توانایی فرد را به صورت زیر دسته بندی میکند .نمره بین 10 تا 55: اطلاعات بسیار پایه‌ای از زبان انگلیسی و درک محدود از آن دارند.نمره بین 60 تا 85. توانایی درک اطلاعات اصلی در مکالمه و متون روزمره مثل کار و تحصیل.نمره بین 90 تا 115. توانایی برقراری ارتباط و درک اکثر موضوعات حتی مطالب نا آشنا.نمره بین 120 تا 160. تسلط بر زبان انگلیسی مکتوب و مکالمات محاوره‌ای روزمره و قابلیت استفاده زبان انگلیسی با تسلط کامل.

 

نحوه برگزاری آزمون دولینگو به چه صورت است؟

آزمون کاملا به صورت آنلاین برگزار می‌شود .در ابتدای آزمون فهرست موارد موردنیاز برای شروع آزمون نمایش می دهد.  این فهرست شامل پاسپورت. محیط آرام با نور مناسب. 60 دقیقه زمان آزاد. دسترسی به اینترنت و یک کامپیوتر است . پس از آن میکروفون و هدفون داوطلب بررسی می‌شود . تا برای آزمون همه چیز  مهیا باشد .سپس داوطلب باید اطلاعات شخصی خودش را وارد کند. و پاسپورتش رو در برابر دوربین قرار بدهدتا بررسی شود.

 قوانین آزمون دولینگو

داوطلب نباید به هیچ عنوان از جلوی دوربین کنار برود.نباید گوش‌های خود را بپوشاند. و در طول آزمون باید گوش‌های او قابل دید باشد.داوطلب نباید سر خود رو از جلوی دوربین بچرخاند و به اطراف نگاه کند.در صورتی که در طول فرایند آزمون صفحه‌ی آزمون از حالت تمام صفحه (Full Screen) خارج بشود..  آزمون تصحیح  نمیشود.در صورت صحبت کردن با هر فرد دیگر در طول آزمون تصحیح نخواهد شد.در صورتی که شخص دیگری در دوربین دیده شود. آزمون تصحیح نخواهد شد.یادداشت برداری و استفاده از موبایل نیز در طول آزمون ممنوع است.

 

نحوه تصحیح آزمون دولینگو

آزمون 25 تا 35 دقیقه زمان می‌برد. و یک شخص پس از اتمام آزمون ویدئوی که ضبط می شود. را بررسی و تصحیح می‌کن. آزمون شامل پر کردن جاهای خالی .خواندن یک متن. نوشتن و صحبت کردن درباره‌ی موضوعات مختلف. و همچنین گوش کردن و انتخاب کلمات گفته شده است .آزمون در مقایسه با آزمون‌های دیگر زبان انگلیسی مثل آیلتس و تافل بسیار ساده‌تر است. و در مدت زمان خیلی کمی هم نتیحه‌ی آزمون به داوطلبان اعلام می‌شود. اما مشکل اصلی  این است .که بسیاری از دانشگاه‌ها نمره‌ی آزمون دولینگو را به رسمیت نمی‌شناسند.اگر چه که آزمون مورد پذیرش برخی از دانشگاه‌های معتبر مثل دانشگاه کونکوردیا و کلگری در کانادا است. ولی با توجه به شرایط فعلی احتمال پذیرش از دانشگاه‌های دیگه هم وجود دارد.

 

سایت ثبت نام در آزمون

https://englishtest.duolingo.com

برای شرکت در دوره های تضمینی آمادگی دولینگو  می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.برگزاری حضوری و آنلاین کلاسها.09389311724

 

 

قوانین ثانویه آزمون انگلیسی دولینگو

از آنجا که این آزمون را در منزل انجام می دهید .و دولینگو باید از عدم تقلب شما در این آزمون مطمئن باشد. قوانین زیادی هم وضع کرده است. شما باید در اتاقی پرنور تنها باشید. گوش هایتان کاملا مشخص باشد (مو آنها را نپوشانده باشد) نباید عینک آفتابی یا هدفون استفاده کنید. و حق استفاده از قلم و کاغذ هم ندارید. همه این مقررات برای اطمینان از عدم تقلب شرکت کننده تدبیر شد. شما باید تمام این مقررات را رعایت کنید .و اگر حتی یک مورد را هم رعایت نکنید .(و مثلا از تلفن همراه خود استفاده کنید یا نوت برداری کنید) .دوئولینگو شما را از شرکت مجدد در آزمون منع خواهد کرد.

شاید این پرسش در ذهن شما ایجاد شده که چه کسی از تقلب من با خبر می شود؟ به محض اینکه آزمون شروع شد. نرم افزار آزمون صفحه نمایش شما را ضبط می کند. همچنین این نرم افزار دارای پروتوکل هایی است .که خروج از مرورگر یا باز کردن تب جدید را تشخیص می دهد. همانطور که در مقررات آزمون زبان انگلیس یدولینگو صریحا اعلام شده است .دوئولینگو این حق را برای خود محفوظ می داند که در صورت صلاح دیدن آزمون شما را تایید نکند. یا حتی نتایج آزمون های قبلی شما را باطل اعلام کند. بی اینکه پولتان را استرداد کند. بسته به شدت تخلف و تقلب شرکت کنندگان ممکن است .از شرکت مجدد به صورت دائمی محروم شوند.

 

تفاوتهای آزمون آزمایشی دولینگو با آزمون اصلی

بخش speaking آزمون اصلی گسترده تر از چیزیست .که در آزمون آزمایشی سایت دولینگو با ان روبرو میشوید. تعداد تصاویری که باید در سه ثانیه نام انها را بگویید. به مراتب بیشتر است. در ازمون ازمایشی شما فقط یک تصویر می بینید .و آن(گربه گاو ماهی یا اتش) است. در آزمون اصلی یکی از سوالات speaking برای شما پخش می شود. شما به ان گوش میدهید. و سپس ۹۰ ثانیه باید در مورد پاسخ سوال صحبت کنید. این قسمت در آزمون ازمایشی دیده نمی شود.آزمون دولینگو چیست؟

در ازمون اصلی بجز سه بار که یک تصویر برای توصیف به شما داده میشود .و شما باید در مورد آن بنویسید. یک تصویر هم به شما نشان داده می شود که باید ۹۰ ثانیه در مورد آن صحبت و آن را توصیف کنید. مشابه این سوال در ازمون آزمایشی سایت دولینگو دیده نمی شود. با توجه به هوش مصنوعی آزمونDuolingo امکان دارد یک بخش برای فردی باشد .ولی برای فردی دیگر نباشد و یا بالعکس.آزمون دولینگو به صورت آنلاین هر زمان و هر جا قابل برگزاری است.

 

بخش ها و هزینه آزمون دولینگو

این ازمون در چند بخش Writing,  ریل وورلد Speaking, Listening و Dictation در مدت یک ساعت سنجش می شود.بیش از 700 دانشگاه و کالج در سرتاسر دنیا نتایج این آزمون را قبول دارند.نتیجه آزمون 2 روزه اعلام می شود.هزینه آزمون فقط 49 دلار است .در مقایسه با سایر آزمونها که محدوده 200 دلار می باشد.بخش آخر آزمون   دوئولینگو  تحت عنوان Interview and Writing Sample  که دارای دو بخش Writing و Speaking است .تاثیری در نمره نهایی آزمون اصلی در کارنامه ندارد.

شرکت در این بخش اجباری و گرنه نتیجه آزمون غیر معتبر خواهد شد.برخی از دانشگاه ها خواستار ارسال این بخش  همراه با کارنامه اصلی هستند. که می توانید به اطلاعیه هایشان مراجعه فرمایید. و یا  از دانشگاه مدنظرتان استعلام بگیرید.اگر دانشگاه مدنظرتان ضرورتی برای ارسال  این بخش نداشته باشد صرفا کارنامه اصلی را برای آنها ارسال کنید.

 

 

برای شرکت در دوره های تضمینی آمادگی دولینگو  می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.برگزاری حضوری و آنلاین کلاسها.09389311724

 

آزمون دولینگو
آزمون دولینگو جاگزین آزمون ایلتس

 

Views: 11

پیشنهاد لحظه ای برای شما