شماره تلفن پشتیبانی:09389311724—09356350016

 

پاسخگویی از 8 صبح تا 1 شب حتی ایام تعطیل

آزمون تافل
30
اسفند

آزمون تافل چيست؟

آزمون تافل (TOEFL) توسط سرويس سنجش تحصيلي(ETS) دانشگاه پرينستون (Princeton) برگزار مي‌شود. اين آزمون، مهارت در بخشهاي شنيداري، گفتاري، نوشتاري، و درک مطلب انگليسي. را مورد سنجش قرار مي‌دهد و براي پذيرش در دانشگاههاي آمريکاي شمالي. مورد استفاده قرار مي‌گيرد. نمره کسب شده در اين آزمون جهت پذيرش در اين دانشگاهها. به مدت دو سال داراي اعتبار مي‌باشد.

 

 

تافل اينترنتي (iBT) چه تفاوتي با تافل کتبي و کامپيوتري دارد؟

آزمون تافل اينترنتي (iBT) بخش جديدي با عنوان «بخش گفتاري» (يا Speaking) دارد. و در مقابل، بخش ساختار (Structure) که در آزمونهاي کتبي. و کامپيوتري وجود داشت، حذف شده است. گرامر بطور غيرمستقيم در بخشهاي ديگر اين آزمون مورد سنجش قرار مي‌گيرد. سخنراني‌ها و گفتگوها در بخش شنيداري (Listening) طولاني‌تر شده‌اند. و خلاصه نويسي (note taking) نيز ديگر مجاز مي‌باشد. در بخش درک مطلب (Reading)، نوع سؤالات متنوع‌تر شده. و بعنوان مثال از شرکت کنندگان خواسته مي‌شود. اطلاعات را طبقه‌بندي کنند و يا جدولي را پر کنند. تايپ کردن هم در بخش نوشتاري ديگر الزامي است.

 

نمره گذاری در تافل

سيستم امتيازدهي در اين آزمون چگونه است.؟سيستم امتياز دهي در آزمون تافل اينترنتي (iBT).در جدول زير نشان داده شده است.  Listening-Reading-Speaking-Writing

نمره تمام مهارتهای بالا از 30 نمره می باشد. که نمره کل(Total score) 120 می باشد.و نمره 95 به بالا نمره مناسب برای اکثر دانشگاه می باشد.

 

بخشهاي مختلف تافل (iBT)

بخش درک مطلب (Reading) بخش درک مطلب.در تافل iBT خيلي با نسخه کامپيوتري آن(CBT) تفاوت ندارد. اين بخش از سه متن آکادميک تشکيل شده. است که به دنبال هر کدام چندين پرسش مطرح مي‌شود. هر کدام از اين متن‌ها حدوداً از 650 تا 750 کلمه ساخته شده‌اند. نوع سؤالات نيز ترکيبي از نوع سؤالات موجود در تافل کامپيوتري (CBT).

و انواع جديدتري از سؤالات است که در آن شرکت کنندگان بايد جدولي را پر کنند. يا يک نتيجه گيري روايي را تکميل نمايند. دو ويژگي اضافه شده به بخش درک مطلب (Reading)، يکي فهرست .لغات و ديگري يک گزينه تجديد نظر (review option) مي‌باشد. «فهرست لغات» به شما اين امکان را مي‌دهد که معني کلمات کليدي موجود در متن را بيابيد. و با «گزينه تجديد نظر» (يا review option) مي‌توانيد برگرديد. و در پاسخهايتان تجديد نظر کنيد.

 

بخش شنیداری

بخش شنيداري (Listening) بخش شنيداري آزمون تافل توانايي شما را در درک مکالمات انگليسي.آنگونه که در آمريکاي شمالي صحبت مي‌شود، ارزيابي مي‌کند. بخش شنيداري آزمون تافل اينترنتي (iBT) هم خيلي با نسخه کامپيوتري آن (CBT) متفاوت نيست. اين بخش از دو مکالمه و چهار سخنراني درسي همراه با پرسشهاي متعدد تشکيل يافته است.

 

بخش نوشتاری

بخش نوشتاري (Writing) اين بخش از آزمون، توانايي شما را در به کار گيري «نوشتن» جهت برقراري. ارتباط در يک محيط دانشگاهي مورد سنجش قرار مي‌دهد. اين بخش خود به دو قسمت تقسيم مي‌شود: يک قسمت تلفيقي (integrated) و يک قسمت. مستقل (independent) که تايپ کردن هم براي هر دو قسمت ضروري است. در قسمت تلفيقي شما بايد در ابتدا متن کوتاهي را بخوانيد. (250 تا 300 کلمه) و سپس به يک نطق مرتبط با متن گوش دهيد. بعد از آن شما بايد با استفاده از اطلاعاتي که از متن و سخنراني بدست آورده‌ايد. به يک پرسش پاسخ دهيد. به شما 20 دقيقه فرصت داده مي‌شود که پاسخ خود را که بايد بين 150 تا 225 کلمه باشد، بنويسيد.

اما قسمت مستقل(independent) بخش نوشتاري، مشابه بخش نوشتاري آزمون کامپيوتري تافل مي‌باشد. به شما 20 دقيقه فرصت داده مي‌شد که انشاء کوتاهي.در حدود 300 کلمه درباره يک موضوع خاص بنويسيد.

بخش گفتاري (Speaking) اين بخش جديد از آزمون تافل داراي شش تکليف (task) مي‌باشد. که دو تکليف آن به صورت مستقل (independent) و چهارتاي آن به صورت تلفيقي مي‌باشد.

 

بطور دقيق‌تر، بخش گفتاري آزمون تافل داراي قسمتهاي زير است:

* 2 تکليف مستقل (independent) درباره موضوعات معمولي و آزاد. شرکت‌ کنندگان بايد با استفاده از دانش و تجارب شخصي خود در مورد يک موضوع خاص موضع گيري کرده و آن را توضيح دهند.

* 2 تکليف تلفيقي (integrated) بر اساس خواندن و شنيدن. – اين تکاليف شامل يک متن کوتاه و يک صحبت کوتاه مي‌باشند. شرکت کنندگان بايد اطلاعاتي را که از اين دو طريق بدست مي‌آورند، با هم تلفيق کرده و در پاسخ خود به کار گيرند.

* 2 تکليف تلفيقي بر اساس شنيدن يک سخنراني يا گفتگوي کوتاه. – شرکت کنندگان بايد نکات کليدي موجود در آنچه که مي‌شنوند را بطور خلاصه در پاسخ‌هايشان ارائه دهند.مدت پاسخ‌گويي در ازمون تافل به هر کدام از تکاليف از 45 تا 60 ثانيه متغير مي‌باشد.

 

برای شرکت در دوره های تضمینی آمادگی TOEFL می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.برگزاری حضوری و آنلاین کلاسها.09389311724

 

 

 

 

آیلتس
دوره های آیلتس تضمینی

 

 

 

 

Views: 24

پیشنهاد لحظه ای برای شما