شماره تلفن پشتیبانی:09389311724—09356350016

 

پاسخگویی از 8 صبح تا 1 شب حتی ایام تعطیل

دوره ای پی تی تضمینی
09
اسفند

دوره ای پی تی تضمینی

آزمونEPT مخفف عبارت English Proficiency Test می باشد. یکی از انواع آزمون های سنجش زبان انگلیسی است. که برای کلیه ی داوطلبین متقاضی شرکت در دوره ی. دکترای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می گردد. دوره ای پی تی چیست؟دارا بودن این مدرک برای تمام داوطلبین آزمون دکتری دانشگاه آزاد الزامی  است. و توسط واحد علوم وتحقیقات به منظور ارزیابی. سطح دانش زبان انگلیسی دانشجویان برگزار می شود.دوره ای پی تی چیست؟

 

آزمون ای پی تی نمونه تدریس استاد نیکجو از پکیج تضمینی

 

 

از آنجایی که زبان انگلیسی یکی از نیازهای مهم و ضروری تحصیل در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد می باشد. دانشگاه آزاد اسلامی نیز مانند دانشگاه های سراسری که آزمون MSRT و دانشگاه های پزشکی. آزمون ام اچ ال ای را برگزار می کنند. آزمون  ای پی تی را برگزار می کند.این آزمون همواره به مدت شش سال به صورت فصلی برگزار می شد.اما بعد از گذشت شش سال تا کنون به صورت ماهانه برگزار می شود.در حال حاضر دارا بودن و  مدرک ای پی تی برای کلیه دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل را دارند. ضروری و الزامی است.دوره ای پی تی چیست؟

برای موفقیت در کلیه ی آزمون ها قطعا بایستی اطلاعات و سطح علمی بالایی داشت.در واقع بایستی منابع زیادی را برای کسب موفقیت در این آزمون مطالعه کرد. به منظور موفقیت در آزمون ای پی تی بهترین استراتژی مشورت با دانشجویان و داوطلبانی است. که توانسته اند با نمرات بالا در مراحل قبل این آزمون را پاس کنند.دوره ای پی تی چیست؟

 

تفاوت آزمون ای پی تی با آزمون های ام اس ار تی  وام اچ ال ای :

 

همانطور که قبلا گفتیم آزمون ای پی تی برای کلیه افرادی که می خواهند در دوره دکترای دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کنند. بوده و این در حالی است که آزمون ام اس ار تی صرفا برای داوطلبین و دانشجویان دکتری دانشگاه های تحت نظر وزارت علوم می باشد. و آزمون ام اچ ال تی هم صرفا برای داوطلبین دانشگاه های تحت نظارت وزارت بهداشت می باشد.

آزمون ای پی تی همانند آزمون ام اس ار تی به صورت ماهانه برگزار می شود. اما آزمون ام اچ ال ای صرفا دو بار در سال برگزار می شود.سیستم ارزیابی در این آزمون همانند دو آزمون دیگربوده و حداکثر نمره از صد حساب می شود.کسب حداقل نمره 50 در این آزمون لازمه قبولی و اخذ مدرک آن می باشد.دوره ای پی تی چیست؟

 

محتواها و موارد امتحانی در آزمون EPT

 

این آزمون همچون آزمون های مطرح آیلتس تافل . ام اس ار تی  و ام اچ ال ای به صورت ۱۰۰ سوال با جواب های چهار گزینه ای برگزار می شود. آزمون ای پی تی  در مقایسه با آزمون بین المللی تافل بخش های شنیداری و نگارش را مورد ارزیابی قرار نمی دهد ولی از نظر سطح کیفیت تقریبا برابر با تافل دکتری و یا همان آزمون زبان عمومی دکتری می باشد.

دربخش درک مطلب این آزمون بایستی به 30 سوالی مرتبط با متنی که درآزمون موجود است،پاسخ داده شود. برای قسمت لغت و واژگان نیز 35 سوال مطرح شده است. که به سنجش و ارزیابی دانش زبان عمومی و درک لغت می پردازد.در بخش گرامر این آزمون هم نیز35 سوال در نظر گرفته می شود. در قسمت درک مطلب فرد داوطلب باید با توجه به متونی که مطالعه می کنید به ۳۰ سوال پاسخ بدهد به گونه ای که پاسخ های او بیشتر ارتباط را با موضوع متن داشته باشد.دوره ای پی تی چیست؟

برای قسمت های واژگان نیز ۳۵ سوال در نظر گرفته شده است. که به ارزیابی و سنجش میزان اطلاعات و عمومی و دایره واژگان داوطلبان می پردازد.برای ارزیابی مثبت از این قسمت، داوطلب بایستی تسلط کافی برزبان انگلیسی داشته باشد.بخش گرامر در این آزمون به دو قسمت تقسیم می شود.در قسمت اول باید داوطلب از بین گزینه هاگزینه نادرست را انتخاب کند.در بخش دوم 4 جمله وجود دارد که داوطلب بایستی موردی را که در آن گرامر غلط وجود دارد را انتخاب کرده و علامت بزند.

البته بایستی در نظر داشت که این تقسیم بندی در آزمون  ای پی تی کاملا نسبی است و ممکن است که گاهی اوقات تعداد سوالات یک قسمت از دیگر قسمت ها بیشتر باشد.مثلا یک قسمت از سوالات 25 سوال داشته باشد و قسمت دیگر بیشتر.برای ارزیابی مثبت در این آزمون بایستی داوطلب به حداقل 50 سوال پاسخ دهد.در این آزمون نمره منفی وجود ندارد،مگرآنکه متقاضی به یک سوال دو بار پاسخ داده باشد.

 

ویژگی های آزمون  ای پی تی

 

همانطور که قبلا گفتیم این آزمون در سه بخش لغت گرامر و درک مطلب طراحی شده است.و به سنجش میزان تسلط داوطلبین به هر کدام از این سه مهارت زبان انگلیسی می پردازد.مدت زمان این آزمون معمولا 140 دقیقه است. که این  زمان برای پاسخ دادن به 100 سوال تستی است . نمره منفی لحاظ نمی گردد.این آزمون شباهت زیادی به آزمون تافل و آیلتس دارد .و کسانی که نمره آنها در آیلتس یا تافل 6.5 باشد به راحتی می توانند این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند.

 

ثبت نام آزمون ای پی تی چگونه است؟

این آزمون حداقل 10 بار در سال برگزار می شود .و نهاد برگزار کننده آن نیز دانشگاه آزاد اسلامی است.افرادی که می خواهند در این آزمون شرکت کنند .بایستی از طریق سامانه الکترونیکی مرتبط به دانشگاه آزاد ثبت نام کنند .  و با وارد کردن اطلاعات شخصی و پرداخت هزینه مجوز شرکت در آزمون را به دست بیاورند. به منظور شرکت در این آزمون هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. و داوطلبان می توانند چندین بار در آزمون شرکت کنند.دوره ای پی تی چیست؟

 

شرایط شرکت در آزمون هی پی تی چطور است؟

آزمون ای پی تی هم مانند دیگر آزمون ها نیازمند دارا بودن مدارک وشرایط خاصی است. به منظور شرکت در این آزمون حتما بایستی دانشنامه کارشناسی ارشد را داشته باشید.مدت اعتبار مدرک این آزمون ۲ سال است  و در صورتی که در مدت. این دو سال نتوانید قبولی دانشگاه خود را به دست بیاورید.

بایستی مجددا مدرک ای پی تی بگیرید.این مدرک در خارج از کشور و در سطح بین الملل فاقد اعتبار است و دانشگاه هایی که زیر نظر مستقیم وزارت علوم هستند . و دانشگاه هایی که زیر نظر وزارت علوم فعالیت می کنند. نیز این مدرک را هنگام مصاحبه دکتری قبول نمی کنند.دوره ای پی تی چیست؟

روش های آمادگی برای آزمون ای پی تی

برای آماده بودن و کسب موفقیت در آزمون ای پی تی  روش ها متعدد آمادگی آزمون وجود دارد. که هر داوطلب می تواند با توجه به شرایطش از آنها استفاده کند.از آنجا که داوطلبین شرکت در این آزمون نسبت به زمان و وقت خود حساسیت زیادی قائل هستند. بهترین گزینه برای آنان ثبت نام در دوره آمادگی آزمون ای پی تی است. موسسات و مراکز آموزشی معتبری دوره آمادگی آزمون ای پی تی را به صورت حضوری و یا آنلاین برگزار می کنند. که شرکت در این گونه دوره ها آمادگی هر داوطلب را برای آزمون ای پی تی افزایش می دهد.

گروه آموزشی اسپیک بیست به مدیریت حسین صحرانورد برگزار کننده دوره آمادگی آزمون ای پی تی به صورت آنلاین می باشد. این گروه آموزشی ضمن اینکه تمامی منابع و اطلاعات مربوط به آزمون را در اختیار شما قرار می دهد.با آموزش و ارایه ی منابع مناسب برای آزمون آمادگی لازم برای هر داوطلب ایجاد می کند.

هزینه ثبت نام آزمون 1401 ای پی تی

قیمت آزمون  ای پی تی 1401 توسط مرکز سنجش و آزمون دانشگاه آزاد می شود. و در سامانه این آزمون به نشانی english.iau.ac.ir/ept اعلام می شود. سال گذشته هزینه آزمون ای پی تی طبق اطلاعیه سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی. مبلغ 125000 تومان بود احتمال دارد امسال نیز هزینه این آزمون بیشتر شود. به محض انتشار اطلاعیه ای در این خصوص توسط مرکز سنجش و آزمون دانشگاه آزاد. در این مقاله هزینه آزمون ای پی تی آزاد ۱۴۰۱ مشخص خواهد شد.دوره ای پی تی چیست؟

 

نمونه تدریس استاد نیکجو از پکیج تضمینی

 

 

 

بهترین پکیج دوره ای پی تی کلیک کنید

Views: 54

پیشنهاد لحظه ای برای شما