شماره تلفن پشتیبانی:09389311724—09356350016

 

پاسخگویی از 8 صبح تا 1 شب حتی ایام تعطیل

دوره ام اس ار تی تضمینی
08
اسفند

دوره ام اس ار تی تضمینی

آزمون ام اس ار تی چیست ؟

 

آزمون MSRT  پیش از این با نام inistry of Culture and Higher Education Mبه معنی «وزارت فرهنگ و آموزش عالی» برگزار می‌شد. کلیه دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم بهداشت این آزمون را برای مصاحبه دکتری و شرکت در آزمون جامع دکتری معتبر می‌دانند. تمامی دانشجویان و متقاضیان مقطع دکتری در صورت نداشتن مدرک بین المللی زبان انگلیسی. همچون TOEFL و یا IELTS  موظف به شرکت در آزمون  هستند.آزمون ام اس ار تی  چیست ؟و کسب حداقل نمره قبولی در آن هستند. ازمون ام اس ار تی نسبت به ازمون هایی مثل تافل و ایلتس به مراتب ساده تر  است. اما نسبت به ازمون ای پی تی کمی سخت تر است. و به دانشجویان توصیه می شود که اگر به دنبال ازمون ساده تری هستند در ازمون   ای پی تیشرکت کنند.آزمون ام اس ار تی چیست؟

 

منابع آزمون ام اس ار تی  مشابه منابع آزمون‌های زبان انگلیسی بین المللی همچون تافل می‌باشد. با این تفاوت که سطح سوالات آزمون ام اس ار تی از سطح ساده‌تری نسبت به این ازمون ها برخوردار است. داوطلبین می‌توانند با مطالعه نمونه سوالات ا م اس ار تیدوره های اخیر با سطح سوالات این آزمون بیشتر آشنا شوند. لازم به ذکر است اعتبار این آزمون فقط و فقط ۲ سال بوده و تنها در ایران معتبر می‌باشد.

آزمون جامع ام اس ار تیپکیج صد در صد تضمینی قبولی در آزمون کلیک کنید

چرا همه فکر می کنند که قبولی در آزمون MSRT ساده است؟

در حال حاضر به دلیل هزینه‌بر و سخت‌تر بودن آزمون‌‌های بین المللی نظیر IELTS و TOEFL  دانشجویان  تلقی می کنند. که آزمون‌ MSRT از لحاظ علمی سطح ساده‌تری دارد. اما طبق آمار اعلام شده تنها ۲۰ درصد از داوطلبان در هر دوره قادر به کسب نمره حداقلی در این آزمون هستند. برای اعتبارسنجی مدرک آزمون زبان MSRT موسسات و دانشگاه‌ها می‌توانند از طریق کدرهگیری مربوط به هر کارنامه از صحت و اعتبار آن مطلع شوند. آزمون ام اس ار تی چیست؟

ساختار آزمون MSRT

این آزمون شامل سه بخش :

1-بخش شنیداری (Listening)(30 سوال)

در این قسمت از آزمون  معمولا در ۲ یا ۳ بخش مطرح می‌شود. به گونه‌ای است که صدای پخش شده از بلندگو‌های حوزه امتحانی بخشی از یک دیالوگ و یا مونولوگ   است . داوطلبان پس از اتمام زمان هر پخش به سوال هر بخش جداگانه پاسخ ‌می‌دهند. زمان پاسخ‌گویی در این بخش تقریبا ۴۰ دقیقه در نظر گرفته شده است. آزمون ام اس ار تی چیست؟

2-گرامر و ساختار(Grammar and Structure) (30 سوال)

این بخش از آزمون دارای ۳۰ سوال است .که نیمی از آن بصورت سوالات تستی چهارگزینه‌ای است .و بخشی دیگر دارای جملاتی است .که زیر ۴ بخش از کلمات یا عبارات آن خط کشیده شده است .داوطلب با درک گرامری خود پاسخ غلط را از بین گزینه‌ها انتخاب کند. برای پاسخ‌گویی به این بخش نیز حدودا ۲۰ دقیقه زمان در نظر گرفته شده است.

3مهارت درک مطلب (Reading)(40 سوال)

در این بخش که دارای ۲ یا ۳ متن می‌باشد. نیاز است داوطلب با درک مفهوم و جزئیات متن به سوالات پرسیده شده. به درستی پاسخ  دهد. نکته تعیین کننده در این بخش این است. که  دانشجویان برای مدیریت کردن زمان  متون این بخش .ابتدا سوالاته  بعد از هر متن را بخوانند و متناسب با سوالات به خواندن متن مشغول شوند. آ زمون ام اس ار تی چیست ؟این بخش دارای ۴۰ سوال . لازم است داوطلبان در مدت ۵۰ دقیقه به آنها پاسخ دهند

منابع آزمون MSRT

داوطلبان گرامی توجه داشته باشند که این آزمون به دلیل اینکه میان تمام رشته‌ها و گرایش‌ها مشترک است متن‌ها و لغات مورد سوال بصورت عمومی است و از رشته‌ و زمینه خاصی طرح نمی‌شوند. این امر باعث می‌شود تا داوطلبان با فراگیری زبان عمومی و واژگان پرتکراربه راحتی بتوانند بر مباحث این آزمون مسلط شوند.آزمون ام اس ار تی چیست؟ مرکز آزمون وزارت علوم منابع آزمون MSRT را از کتب رایج معرفی کردمی کنند. که ما در مقاله ای جداگانه به طور کامل به آن پرداخته ایم.

 

ثبت نام آزمون MSRT

برای ثبت نام و شرکت در این آزمون لازم است. با مراجعه به سامانه سجاد اقدام به ایجاد حساب کاربری کنید. برای ثبت نام مدارکی همچون عکس پرسنلی تصویر آخرین مدرک تحصیلی تصویر کارت ملی و صفحه‌ی اول شناسنامه باید در حساب کاربریتان آپلود گردد. پس از بررسی معتبر بودن این مدارک توسط مرکز آزمون می‌توانید تاریخ و مکان مورد نظر برگزاری آزمون را انتخاب کنید.طبق آخرین اطلاعیه هزینه آزمون 120 هزار تومان است .که بصورت آنلاین پرداخت می‌شود.

توجه :ساختن پروفایل و همچنین ارسال پیام فقط در روز و ساعت اداری امکان پذیر می باشد. (شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ الی ۱۶) بعد از ساعت ۱۶ و روزهای تعطیل امکان ایجاد پروفایل و ثبت‌نام وجود ندارد. در انتخاب تاریخ و حوزه آزمون دقت لازم را داشته باشید.  چون انصراف یا تغییر تاریخ و تغییر حوزه آزمون  امکان پذیر نمی باشد.

 

اسامی افراد قبول شده در آزمون 20 اسفند 1400 جهت

مشاهده کلیک کنید.  

 

 

آزمون جامع ام اس ار تی
پکیج صد در صد تضمینی قبولی در آزمون کلیک کنید 

Views: 73

پیشنهاد لحظه ای برای شما