شماره تلفن پشتیبانی:09389311724—09356350016

 

پاسخگویی از 8 صبح تا 1 شب حتی ایام تعطیل

آزمون ام  اس آر تی(MSRT)
05
فروردین

آزمون ام اس آر تی(MSRT)

آزمون ام اس ار تی وزارت علوم  چیست ؟

 

آزمون ام اس آر تی MSRT پیش از این با نام Ministry of Culture and Higher Education به. معنی «وزارت فرهنگ و آموزش عالی» برگزار می‌شد. کلیه دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم بهداشت. این آزمون را برای مصاحبه دکتری و شرکت. در آزمون جامع دکتری لازم و معتبر می‌دانند. تمامی دانشجویان و متقاضیان مقطع دکتری در صورت نداشتن. مدرک بین المللی زبان انگلیسی همچون TOEFL و یا IELTS . موظف به شرکت در آزمون ام اس آر تی (MSRT) و کسب .حداقل نمره قبولی در آن هستند. ازمون ام اس ار تی نسبت به ازمون هایی مثل تافل و ایلتس.به مراتب ساده تر می باشد اما نسبت به ازمون ای پی تی کمی سخت تر است. و به دانشجویان توصیه می شود که اگر به دنبال ازمون ساده تری هستند. در آزمون EPT شرکت کنند.

 

منابع آزمون MSRT

مشابه منابع آزمون‌های زبان انگلیسی بین المللی همچون تافل می‌باشد. با این تفاوت که سطح سوالات مطرح شده در آزمون ام اس ار تی از سطح ساده‌تری. نسبت به این ازمون ها برخوردار است. داوطلبین می‌توانند با مطالعه نمونه سوالات MSRT دوره های اخیر. با سطح سوالات این آزمون بیشتر آشنا شوند. لازم به ذکر است اعتبار این آزمون فقط و فقط. ۲ سال بوده و تنها در ایران معتبر می‌باشد.

 

ساختار آزمون MSRT

این آزمون شامل سه بخش :

1-بخش شنیداری (30 سوال)

در این قسمت از آزمون که معمولا در ۲ یا ۳ بخش مطرح می‌شود، به گونه‌ای است که صدای پخش شده از بلندگو‌های حوزه امتحانی، بخشی از یک دیالوگ و یا مونولوگ بوده که داوطلبان پس از اتمام زمان هر پخش، به سوال هر بخش جداگانه پاسخ ‌می‌دهند، زمان پاسخ‌گویی در این بخش، تقریبا ۴۰ دقیقه در نظر گرفته شده است.

 

2-گرامر و ساختار (30 سوال)

 

این بخش از آزمون، دارای ۳۰ سوال است که نیمی از آن بصورت سوالات تستی چهارگزینه‌ای و بخشی دیگر دارای جملاتی است که زیر ۴ بخش از کلمات یا عبارات آن خط کشیده شده و لازم است که داوطلب با درک گرامری خود، پاسخ غلط را از بین گزینه‌ها انتخاب کند، برای پاسخ‌گویی به این بخش نیز حدودا ۲۰ دقیقه زمان در نظر گرفته شده است.

3-مهارت درک مطلب (40 سوال)

 

در این بخش که دارای ۲ یا ۳ متن می‌باشد. نیاز است داوطلب با درک مفهوم و جزئیات متن به سوالات پرسیده شده به درستی پاسخ داده شود. نکته تعیین کننده در این بخش این است که برای مدیریت کردن زمان خواندن متون این بخش، ابتدا سوالات پرسیده شده بعد از هر متن را خوانده و متناسب با سوالات به خواندن متن مشغول شوید. این بخش دارای ۴۰ سوال بوده که لازم است داوطلبان در مدت ۵۰ دقیقه، به آنها پاسخ دهند.

منابع آزمون MSRT

داوطلبان گرامی توجه داشته باشند که این آزمون به دلیل اینکه میان تمام رشته‌ها و گرایش‌ها مشترک است، متن‌ها و لغات مورد سوال بصورت عمومی بوده و از رشته‌ و زمینه خاصی طرح نمی‌شوند. این امر باعث می‌شود تا داوطلبان با فراگیری زبان عمومی و واژگان پرتکرار، به راحتی بتوانند بر مباحث این آزمون مسلط شوند. مرکز آزمون MSRT وزارت علوم، منابع آزمون MSRT را از کتب رایج معرفی کرده است.

 

 

ثبت نام آزمون MSRT

برای ثبت نام و شرکت در این آزمون لازم است با مراجعه به سامانه سجاد اقدام به ایجاد حساب کاربری کنید. برای ثبت نام مدارکی همچون عکس پرسنلی، تصویر آخرین مدرک تحصیلی، تصویر کارت ملی و صفحه‌ی اول شناسنامه باید در حساب کاربریتان آپلود گردد. پس از بررسی معتبر بودن این مدارک توسط مرکز آزمون، می‌توانید تاریخ و مکان مورد نظر برگزاری آزمون را انتخاب کنید.

 

هزینه آزمون MSRT

طبق آخرین اطلاعیه، هزینه آزمون ۶۰ هزار تومان است که بصورت آنلاین پرداخت می‌شود.

توجه :ساختن پروفایل و همچنین ارسال پیام فقط در روز و ساعت اداری امکان پذیر می باشد (شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ الی ۱۶) بعد از ساعت ۱۶ و روزهای تعطیل امکان ایجاد پروفایل و ثبت‌نام وجود ندارد. در انتخاب تاریخ و حوزه آزمون دقت لازم را داشته باشید  چون انصراف یا تغییر تاریخ و تغییر حوزه آزمون امکان پذیر نمی باشد.

 

برای شرکت در دوره های تضمینی آمادگی MSRT می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.برگزاری حضوری و آنلاین کلاسها.09389311724

 

آزمون ام اس آر تی(MSRT)
پکیج جامع قبولی تضمینی (کلیک کنید)

 

 

 

Views: 39

پیشنهاد لحظه ای برای شما