شماره تلفن پشتیبانی:09389311724—09356350016

 

پاسخگویی از 8 صبح تا 1 شب حتی ایام تعطیل

بیت کوین

بیت‌کوین  چیست؟

 

بیت‌کوین نوعی پول دیجیتال است که بصورت الکترونیک ساخته و نگهداری می‌شود.هیچکس  آن را کنترل نمی‌کند. و مانند اسکناس پرینت نمی‌شود بلکه آن توسط افرادی .در سرتاسر دنیا با استفاده از نرم‌افزارهایی که عملیات ریاضی .را از طریق سرورهای قدرتمند حل میکنند ایجاد ( استخراج) میشود.یعنی شما با سرورتون ( گوشی یا کامپیوتر) از طریق اینترنت به استخراج کردن. بیت کوین وصل میشین ، بدون هیچ واسطه ای.bitcoin یک ارز دیجیتال هستش که هم خرید و فروش میشه هم میتونید بدون سرمایه اونو به دست بیارید.

 

ارزش بیت کوین

هر پول دیجیتال حدود ۶۶۰۰ دلار یعنی چیزی در حدود ۹۰ میلیون تومان هستش.با توجه به وضعیت بحرانی اقتصاد کشور و وضعیت مشاغل، به سمت ارز دیجیتال حرکت کردیم. ورود به این حوزه بسیار گسترده است.لحظه ابتدایی ورود و استخراج آن، نیازمند سواد و اطلاعات بالایی نیست. اما در زمان فروش بیت کوین استخراج شده، نیازمند اطلاعات دقیق خواهید بود تا گرفتار افراد کلاهبردار نشوید.بطور کلی یا باید پول دیجیتال بخرید، یا با کمک به توسعه محاسبات و کشف، بیت کوین بدست آورید.

 

bitcoin چگونه عمل می‌کند؟

پول رسمی (پول منتشر شده توسط دولت‌ها) توسط فلزات گرانبها (به ویژه طلا) پشتیبانی می‌شود. در واقع ارزش یک اسکناس یا سکه در یک کشور به واسطه طلای موجود .در مخازن بانک مرکزی آن کشور است. در واقع اسکناس به خودی خود ارزشی ندارد و صرفا یک تکه کاغذ است .و ارزشش نه به خاطر خودش، بلکه به خاطر طلای پشتوانه آن است.

اما بیت کوین یک پول مجازی است. که بر خلاف پول رسمی، فاقد هر نوع پشتوانه است. و ارزشش به خودش بستگی دارد. همچنین برای تبادل و یا پس‌انداز آن نیاز به هیچ بانکی ندارید. به محض اینکه بیت‌کوینی دریافت کردید. این ارز دیجیتال همانند سکه طلا برایتان خواهد بود. یک سکه طلا به خاطر خودش (کمیاب بودن فلز طلا) ارزش دارد. با این بیت کوین می‌توانید خرید کرده و یا آن را به امید افزایش قیمت در آینده ذخیره کنید.

 

بیت کوین را چه کسی اداره می کند؟

بیتکوین بدون مرکز و غیرمتمرکز و جهانی است.شبکه بیت‌کوین توسط هیچ نهادی کنترل نمی‌شود.هر دستگاهی که بیت‌کوین استخراج می‌کند و تراکنش‌ها را پردازش می‌نماید. قسمتی از شبکه بیت‌کوین را تشکیل می‌دهد و این کامپیوترها و سرورها با هم کار می‌کنند.هزاران کامپیوتر و دستگاه استخراج در سرتاسر دنیا به شبکه بیت‌کوین وصل هستند و یک شبکه قدرتمند و تقریبا غیرقابل نفوذ را تشکیل داده‌اند.

پس هیچ مرکز باقدرتی نمی‌تواند قوانین پولی را سرهم‌بندی کند و باعث بحران شود. یا اینکه نمی‌تواند بیت‌کوین افراد از از آنها بگیرد.

 

بیت کوین
ارز دیجیتال

 

 

 

Views: 67

پیشنهاد لحظه ای برای شما